Chcete kluka nebo holku?

Na tuhle otázku většina nastávajících rodičů odpovídá, že na tom nezáleží, hlavně aby bylo zdravé. Přesto však asi každý, komu se má dítě narodit, má sám v sobě odpověď a ví, jaké by zvolil pohlaví pro svého potomka, kdyby měl možnost volby.
 
Proč má někdo samé kluky nebo samé holky?  
Zkoušíte to potřetí a zase to bude kluk, i když doma už dva rošťáky máte? Proč se nedočkáte křehké princezny, když byste si ji tolik přáli? Z teoretického hlediska je poměr mezi muži a ženami v populaci vyrovnaný. Ale v jednotlivých rodinách to náhoda není. Britská studie praví, že to, zda se při oplodnění prosadí ženské nebo mužské spermie, je geneticky daná, dědičná vlastnost a že záleží na rodině. Tedy muž s několika bratry bude mít sám pravděpodobněji syna než ten, který má samé sestry.
 
Neupřednostňovat je důležité
Pokud si myslíte, že pro holčičku bude lepší, když bude mít sestru a pro chlapečka, když se narodí zase kluk, věřte, že to není důležité. Existují citliví chlapci, kteří považují fotbal za bezohlednost stejně jako dívky, které se umí prát líp než kluci. Už ve školkách se některé holčičky kamarádí jen s kluky a naopak a dvojčata se mohou povahově lišit stejně jako bratr a sestra s pětiletým rozdílem. Jestli si děti budou spolu rozumět, to nezávisí na jejich pohlaví, a to ani až dospějí. Pokud nebudete žádné dítě upřednostňovat, dáte jim základ k pěknému sourozeneckému vztahu.
 
Šance jsou stále 50 na 50
Existuje celý seznam doporučení, co dělat, aby se narodilo dítě určitého pohlaví. Od polohy při sexu po roční období až konzumování určitých jídel. Seriózní se zdá správné načasování pohlavního styku: u děvčátka 3-4 dny před ovulací a u kluka přímo den ovulace. Klučičí chromozom je totiž menší a lehčí, tudíž rychleji dosahuje svého cíle. Ovšem přesný čas ovulace se pozná jen ultrazvukem, a tak to máte stále půl na půl, ať podniknete cokoliv.