Čím se krášlíte Vy

Když se zamyslíte nad tím, proč Vy, ale i ostatní lidé nosí na svém těle různé ozdůbky, přijdete na zajímavé informace. Jakým způsobem se krášlíte Vy ?

amulet

Podstata zdobení těla vychází z víry.
Náboženství a náboženské obřady patřily odjakživa k vývoji lidského pokolení. Učili jste se určitě ve škole, že si naši prapředci nedokázali vysvětlit některé jevy v přírodě, proto věřili v nadpřirozené síly, které jejich životy řídí. Od pohanského božstva se lidstvo dostalo až ke specifickým Bohům. Ale jde o to, že se lidé při náboženských obřadech a rituálech krášlili nejrůznějšími předměty, či barvami.

A to lidstvu zůstalo do dnešních dob.
Jen ne ve spojení s náboženstvím. Mnoho ateistů nosí prsteny, řetízky s přívěsky, nebo tetování. Ženy se pravidelně líčí oblíbenými líčidly. A většinou jde jen o to, aby dobře vypadaly, aby se líbily.
Jenže smysl krášlení může mít docela jiný základ. A zase jsme v dávno minulých dějinách, kdy šamané různých kmenů, nebo čarodějové a mágové v různých částech světa léčili člověka tím, že mu očarovali přívěsek, jako symbol ochrany. A tak možná vznikly amulety, které chrání jejich majitele. Do dnešních dnů našeho až příliš technického, materiálního světa amulety přežily a lidé je nosí stále při sobě. Věří v jejich sílu, i když nevěří v žádného Boha. Ale věří v magickou moc přívěsku, který by je měl ochránit před temnými silami našeho světa.

řetízek

A co Vy?
· Máte také u sebe takový amulet, ve který věříte?
· Nebo nosíte šperky, protože jsou drahé a blýskavé? Pokud je to Váš případ, možná byste se měli zamyslet nad magickou energií některých přívěsků a amuletů!
· Možná nastal čas na to, abyste změnili svůj přístup ke zdobení svých údů.
· Možná Vám uniká podstata amuletů a přívěsků, které mají ochranitelský úkol.
· Možná jste příliš zaneprázdněni materiálními hodnotami, které Vás víceméně vězní uvnitř sebe sama.
Stačí se jen zamyslet nad svým životním postojem.