Fazole nejen k jídlu

Pokud vybíráte fazolový sedací vak, zjistíte, že trh dnes už přetéká nabídkou tvarů a vzorů. Vaším prvním kritériem by ale mělo být, jak velký vak chcete, a jestli jej budete používat vevnitř nebo venku. Od toho se totiž bude odvíjet volba rozměrů i materiálu. Obchody nabízejí jak menší sedací vaky, vhodné pro děti nebo jako podnožka, tak sedací vaky, které svou velikostí hravě nahradí křeslo či pohovku.
sedací vak modrý
Záleží tak jen na vás, kolik místa v bytě máte. Myslete ale na to, že vak by mělo být možné v případě potřeby uložit tak, aby nepřekážel. Dalším důležitým aspektem je to, jestli plánujete sedací vak na ven, nebo dovnitř. Vnitřní sedací vaky mohou být jak z nylonu, tak například plyšové nebo semišové. Naopak vaky na ven jsou povětšinou z umělého materiálu, který dobře odolává rozmarům počasí. Lišit se může i výplň, byť dnes již je nejběžnější polyester. V nabídce jsou ale i nafukovací polštáře, které se plní pomocí pumpy. 

Jakmile máte jasno o velikosti a umístění, je načase vydat se do obchodu nebo zabrousit na web. Při výběru byste se každopádně měli zaměřit na kvalitu materiálu a zpracování. Samozřejmostí by měla být možnost vnitřek pytle vyndat a obal vyprat, stejně jako kvalitní zipy a dvojité prošívání na zatěžovaných místech. Kvalitní sedák vám vydrží dlouho, zatímco z toho nekvalitního začne náplň brzy vypadávat. A to poslední, co chcete, je honit malé polyesterové kuličky po bytě. Hlavně u větších pytlů je pak dobré se domluvit i na dovážce domů, či do obchodu přijet rovnou autem. A jako u všech nákupů, i tady si dobře prostudujte reklamační podmínky a podmínky vrácení zboží. Pozor byste měli dát zejména na to, co prodejce považuje za standartní užití vaku, a do jakých prostor je sedací  pytel určen. Vyhnete se nepříjemnostem s odmítnutou reklamací na základě „nesprávného“ užití.
bean bag
Fazolové pytle najdou užití jak v domácnosti, tak jako příležitostné posezení pro návštěvy nebo jako relaxační prvek třeba v kanceláři. Potahy se dají měnit, takže vždy můžete vak sladit se zbytkem místnosti. A jakmile se jednou zaboříte, již nikdy nebudete chtít vstát.