Finance v rodině

V dnešní společnosti je ve zvyku, že muž platí za ženu veškeré výdaje. Je to správný přístup? Není- v této době je mnoho trendů, které nejsou zrovna nejlepšími.
malá pokladnička.jpg 
Tato společnost má ve zvyku mnoho “nezvyklostí” a jsou v módě trendy, které nebývají vždycky úplně zdravé pro naše tělo. 
Například drastické diety, které slibují zhubnutí 10 kilogramů za 10 dní. Tyto diety jsou nezdravé pro naše tělo, navíc sice zhubnete (ale ne 10 kilogramů za 10 dní), ale na druhou stranu se může dostavit Jojo efekt. 
Dalším moderním trendem je zdravý životní styl, vegetariánství a veganství. 
Jsou ženy, které mají dítě a jsou vášnivé veganky. Tyto maminky chtějí, aby jejich dítě jedlo stejně jako ony, což je pro malé dítě nezdravé. 
 
Stejným trendem moderní doby je i to, že za ženu platí veškeré výdaje muž. 
Za dob našich babiček a dědečků se na chodu domácnosti podíleli oba dva partneři- například měli místo (ve většině případů obálky), kam dávají společné úspory. Tento systém byl spravedlivý a velice efektivní. V partnerství jsou totiž dva, kteří by měli společně táhnout za jeden provaz, ne aby za ten provaz táhl jen jeden.
Většina žen si ráda zvykne na nakupování všeho, co ženy chtějí. To není špatně ve chvíli, kdy má žena dobré postavení v práci, kde je dobře finančně ohodnocena a zbývají ji peníze, i když přispívá do rodinného rozpočtu. Do tohoto rozpočtu by měli přispívat i dospívající děti, které mají brigády a stále bydlí doma. Mladší děti by měli přispívat alespoň domácími pracemi.
 
vyvažování na lžíci.jpg 
Závěrem napíši jen to, že by se měli všichni členové rodiny podílet nějakým způsobem na chodu domácnosti.  Samozřejmě bývají příjmy žen a mužů odlišné, takže by se měli podílet rovným dílem. Toto totiž souvisí s finanční gramotností, která je velice důležitá.
Na druhou stranu by to měl mít každý tak, jak mu to bude vyhovovat.