Jak správně očistit interiér i exteriér vašeho automobilu

Karoserie, která je lakovaná, se nikdy nesmí čistit jen tak na sucho bez vody a nějakého přípravku. Ptáte se proč? Protože lak by mohl být poškozen nebo úplně zničen, takže by váš miláček musel na přelakování, což rozhodně není levná záležitost.
Před tím, než se rozhodnete vaše auto nechat navoskovat, nebo se o voskování pokusíte sami, byste vždy měli dbát na to, aby byl lak nejen dokonale čistý po celé karosérii, ale aby byl hlavně suchý.
Pokud chcete o svůj vůz dbát opravdu dobře, měli byste ošetřit olejem nebo tukem ta místa, jako jsou závěsy či panty dveří, nebo místa, ve kterých dochází ke tření.
bmw u chodníku
Čistota interiéru je velmi důležitá. Stejně jako čistota exteriéru. Nikdy byste neměli zapomínat umývat okna i zevnitř, očistit klimatizaci, palubní desku, vyčistit gumové podrážky, vysát sedačky apod.
Jestliže jezdíte do myčky aut, je velmi pravděpodobné, že se setkáváte s mnoha novotami. Například takové parní čištění je pravděpodobněji ten nejefektivnější způsob čištění automobilů. Auto totiž bude sterilizované vevnitř i zvenčí.
Možná si teď pokládáte otázku, proč byste měli voskovat. Voskování laku auta totiž velmi často patří ke standardním procedurám v myčkách. Voskovat byste měli, jelikož je poté mnohem snazší auto očistit, až do myčky pojedete znovu.
jízda se spolujezdcem
Měli byste své auto nechávat čistit pravidelně a to ať už myjete ručně nebo svěřujete své auto myčkám. Vždy buďte šetrní a myslete na to, že lak karoserie je křehká záležitost. Nelze úplně přesně říct, jestli je lepší čistit manuálně, nebo je lepší svěřit auto myčce. Už dávno neplatí, že by byla myčka drsná a to tak, že by poškodila váš lak. Všechny mycí přístroje jsou totiž přizpůsobeny tomu, že laku neublíží, když si jej necháte nějakou tou moderní technologií vyčistit. Myček se proto tedy vůbec nemusíte bát. Kromě toho ušetříte spoustu času a budete mít zaručenou jistotu, že je váš vůz kvalitně umytý.

Posted in Nezařazené