Jaká úskalí skrývají nebankovní hypotéky

Každý, kdo sní o vlastním bydlení, si musí položit jednu otázku: za co si vysněný dům nebo byt koupím? Přiznejme si, že většina z nás zkrátka nemá našetřeno dostatek peněz na to, aby si mohla bez problému koupit nemovitost. V tomto případě bývají řešením hypotéky.agent hypoteční společnosti

O co se jedná? Jde o účelovou půjčku sloužící právě k financování nemovitosti. Může jít o koupi domu nebo bytu, o rekonstrukci, nebo dokonce o postavení nového domu na nějakém pozemku. Z toho vyplývá, že se jedná o značnou sumu peněz. A to samozřejmě znamená, že dlužník bude splácet poměrně dlouhou dobu, mnohdy i více než deset let.

Abychom se vyhnuli potížím, je třeba již dopředu uvážit, zda se můžeme skutečně zavázat k tomu, že budeme danou částku platit po tak dlouhou dobu. Rozhodně není na škodu si sednout s tužkou a papírem a sečíst veškeré příjmy a výdaje. Ty raději poněkud nadhodnoťte a nezapomeňte počítat i s rezervou na mimořádné výdaje a pro případ nouze. Nezapomeňte také, že budete splácet několik let, což znamená i o Vánoce. Budete mít stále dost peněz na dárky?

Pokud jste si jisti, že pro vás hypotéka nebude přílišnou zátěží, je potřeba vybrat tu správnou společnost. Můžete se obrátit na banku, nebo pokud vám to z nějakého důvodu nevyhovuje, na nebankovní společnost. Je však samozřejmé, že je to vše spojeno s určitými riziky. Jaká jsou ta největší?

První z nich je ztráta příjmu, ať už v důsledku ztráty zaměstnání nebo dlouhodobé nemoci. Banky většinou nabízejí pro tyto případy pojištění, u nebankovní hypotéky americka-nebankovni-hypoteka.cz tomu tak zpravidla nebývá.

Je tedy třeba mít se na pozoru a mít připraven plán pro tyto případy. Zde také do hry vstupuje ona dlouhodobost splácení. Je sice možné, že nyní máte stabilní zaměstnání, ale co za pět let? Pokud máte děti, co až půjdou na střední nebo vysokou školu? Budete schopni pokrýt i všechny výdaje spojené například s dojížděním?

Ovšem toto není jediná věc, na kterou je třeba si dát pozor. Je také nutné pozorně před podpisem přečíst smlouvu a zaměřit se především na roční procentní úrokovou sazbu RSPN, stejně jako na klasický úrok, který budete platit, a navíc různé poplatky. Je dobré si opět v klidu sednout a spočítat si, kolik tedy nakonec zaplatíte. Možná budete překvapeni, o kolik to převyšuje částku, kterou vám společnost půjčila.poskládaný nápis „půjčka“

Jak je vidět, i zde se vyplatí zachovávat chladnou hlavu a především nepostupovat ukvapeně. Je důležité si nejprve vše v klidu promyslet a až poté učinit rozhodnutí. Mějte na paměti, že ovlivní váš život na několik dalších let.