Jemné štěrkopísky v akci

Pískové filtracefungují na jednoduchém přírodním systému, který prověřila už pěkná řádka let. Voda v ní musí projít přes pískovou náplň, která zachytí s naprostou jistotou všechny mechanické nečistoty. Přitom platí, čím jemnější a ostřejší hrany má náplň, tím je čistění efektivnější.pump
Obecně platí, že dobrá filtrace by měla zvládnout vyčistit váš bazén v průměru okolo 6 až 8 hodin. Proto si hned na začátku musíte vybrat zařízení, které bude mít odpovídající výkon právě vhodný pro váš bazén.
Přitom náplň byste měli měnit každé dva roky, aby vám zařízení správně fungovalo a ochránili jste tak i své zdraví.
Při samotném výběru se také zajímejte o typ čerpadla, kterým je vybavená. Mělo by to být samonasávací čerpadlo obsahující předřadný filtr na zachycování hrubých nečistot, protože právě ten prodlužuje její životnost.
Na kvalitní pískovou filtraci pak můžete snadno připojit další přídavné systémy, které vám pomohou udržovat čistotu a kvalitu vody v bazénu. Jednoznačně sem patří bazénový vysavač a dávkovač chemie. V poslední době se také hodně používá čerpadlo nebo solární systém pro ohřev vody.
Ale i u kvalitních výrobků se občas můžeme setkat s následujícími problémy:
1.) Co dělat, když se písek vrací do bazénu?
Mohlo dojít k jeho zmenšení častým omíláním anebo došlo ke špatnému průplachu. Zkuste vše tedy nahodit znovu.
2.) Tlakoměr ukazuje na časté zanášení.
Používejte zakrytí bazénu zejména večer. Vyměňte a upravte vodu, mohlo dojít ke zkamenění.

3.) Proč se tlačí zpět zelená voda?
Mnoho řas. V tomto případě vám může pomoci bazénový vysavač a řasy přímo vypouštět do kanalizace. Dalším problémem může být málo písku nebo poddimenzované zařízení, které je teprve krátce v provozu.
4.) Čerpadlo divně rachotí.
Někdy stačí propláchnout vodou, mohlo dojít k usazení nečistot. Případně rozšroubovat a prolít vodou ručně. Nebo mohla také zkorodovat ložiska, která bude třeba vyměnit či opravit. Dalším důvodem může být zlomená lopatka, když se sem dostal cizí předmět.
Zejména po zimě je potřeba toto zařízení dobře zkontrolovat, abyste se vyhnuli případným problémům. Nebojte se, všechno se dá vyřešit.wave