Když chcete klidně spát


Kdo by nechtěl mít své vlastní bydlení? Životní jistotu, mít vždy střechu nad hlavou. A když už jistotu, tak i dobře zajištěnou.


K hypotékám dnes patří i kvalitní, dobře nastavené pojištění, které bude jak pro vás, tak pro celou vaši rodinu další jistota. Samozřejmě, že to není levná záležitost.
životní pojištění


V těchto případech se lidem, kteří si berou hypoteční úvěr, případně jiný vyšší spotřební úvěr, tak se doporučuje uzavřít rizikové životní pojištění k hypotéce. Je důležité si uvědomit, že při tomto druhu pojištění peníze neinvestujete. Žádné vyrovnání na konci pojistného období není a není to ani daňově zvýhodněné. Nic určitě nenašetříte, ale budete mít vy a vaše rodina, po celou dobu splácení hypotéky jistotu, že vás nic neohrozí. Bude to vaše hypotéka bez rizika.  Měsíční splátky tohoto rizikového životního pojištění se pohybují podle výše úvěru, přibližně od 200,- do 1000,- Kč měsíčně.


Při uzavírání této speciální pojistky je nejlepší rada od odborníka – finančního poradce, na kterého si zjistěte v první řadě reference. Finanční poradce, který se odborně zaobírá (v širokém záběru) více pojišťovnami a bankami, tak v této záležitosti, to může být pro vás doslova výhra. Protože se dá vybavit pojištění levnější a kvalitní.


Lidé, kteří si chtějí brát hypotéku, by měli počítat i s tím, že úroky mohou být vyšší.


A navíc se i stává, že ti, co si spoří se stavební spořitelnou, tak tam se čas od času může stát, že úroková sazba pro vás – na vkladech, se může z nějakého důvodu i snížit.


Ještě jedna rada při uzavírání životních pojištění při hypotéce:


·         Snažte se domluvit na vinkulaci pojistky ve prospěch vás, v případě úmrtí, na obmyšlenou osobu v rodině.
sklenice na peníze


·         Ke každé pojistce přistupujte velmi zodpovědně už jen tím, že si ji důkladně přečtěte. Pokud vinkulace pojistky na hypotéku bude muset být na banku, uzavírejte pojištění tak, aby tam bylo napsané, že případné plnění (například z důvodu úmrtí pojištěnce) se použije k zaplacení (umoření) celého zbylého hypotečního úvěru, takže pozůstalí nemusí bance už nic splácet. A pokud pojistka nestačí, bude to ztráta banky.