Když škola volá zpět

Děti se budou už opět vracet do škol a často se s nimi musí do školního režimu dostat i rodiče. Ráno musíme vstávat s nimi, aby nám nezaspali, pak je potřeba děti vybavit i nějakou svačinou a obědem (pokud ho tedy nedostávají ve škole) a popřípadě je i do školy zavést.
ořezané pastelky
Pokud doma nemáte zrovna prvňáčka, který je ještě plný nadšení a očekávání z nových věcí, tak je dost možné, že vaše dítko není z návratu do školy úplně nejšťastnější. Jak jim to aspoň trochu zpříjemnit? Určitě je zapotřebí je podporovat a pomáhat jim, aby na to všechno nebyli sami. I když ne každý má čas na to, aby si večer s nimi sedl nad domácí úkol, ale občas se určitě ta chvíle najde a dítě to ocení.
úsměv chlapce
Někdy by je určitě potěšilo, kdybychom si s nimi popovídali i o něčem jiném než o škole. Přeci jen když první věta, kterou od nás odpoledne uslyší bude o tom, jak bylo ve škole a poslední věta před spaním bude znít: „A neponocuj, abys byl zítra ve škole pozorný.“, nebude to pro ně po nějaké době to pravé, co by od rodičů chtěli slyšet.
Motivace není nikdy dost, a proto je vhodné děti za jejich úspěchy odměňovat, když po nás v obchodě budou chtít koupit něco, co se jim bude líbit nebo něco, na co budou mít chuť, tak jim to kupte, ale odměňte je tím, až když si to zaslouží a pochvala je určitě taky potěší a je zadarmo!
dobrý nápad

Svačiny jim dělejte doma! Určitě je lepší děti do školy posílat s krabičkou, ve které bude připravená svačinka od maminky či tatínka než s padesáti korunou s peněžence. Budete mít aspoň tak přehled o tom, co vaše ratolest má na jídelníčku a když jim občas k jídlu přihodíte i nějaký milý vzkaz nebo nějakou malou dobrotu, zaručeně jim to ve škole vykouzlí úsměv na tváři.
Přeci jen jsou to naše děti, na kterých nám jistě záleží nejvíc na světě. Do čeho jiného přeci investovat svůj čas než do těch malých kousků nás. Všechno, co do nich vložíte se vám jednou vrátí. A až zestárnete a budete je potřebovat, rádi vám budou nápomocní, pokud jste jim byli nápomocní vy, když oni potřebovali vás.