Kultura: Město Ostrava

Město Ostrava se nachází v Moravskoslezském kraji a patří mezi jedny z nejnavštěvovanějších měst České republiky. Žije zde okolo 300 tisíc obyvatel. Bývá nazýváno jako „ocelové srdce republiky“, jelikož má velmi bohatý původ v oblasti hornického a průmyslového odvětví.
věž v Ostravě
Co se týče kultury, tak se zde nachází čtyři stálá divadla a to Národní divadlo moravskoslezské, Divadlo Petra Bezruče, Komorní scéna Aréna a Divadlo loutek Ostrava. Určitě stojí za to alespoň jedno z těchto divadel navštívit. Každým rokem zde probíhají různé festivaly jako je například Colours of Ostrava, Májová Plesná, Janáčkův máj a mnoho dalších.
Je zde mnoho muzeí a galerií mezi které se řadí například:
·        Ostravské muzeum:Expozice tohoto muzea se věnují jak historii města, tak přírodě či krajině města Ostravy
·        Malý svět techniky U6:Návštěvníci zde mohou vyzkoušet řízení vlaku, zahrát si vesmírného kosmonauta nebo se proletět letadlem.
·        Landek Park – Hornické muzeum:Zde můžete zavítat do dolů a seznámit se například s hornickou mluvou nebo zde můžete ochutnat místní speciality.
·        Železniční muzeum:V tomto muzeu se nejvíce vyřádí milovníci vláčků a vlaků.
·        Pivovarské muzeum:Trasa vám umožní seznámit se s výrobou piva a jeho historií.
Dalšími skvělými místy, která můžete navštívit, jsou například:
·        Nová radnice:Ostravská radnice má vyhlídkovou věž o výšce 73m. Z této věže můžete vidět celé město z ptačí perspektivy.
·        Svět miniatur MINIUNI:Jedná se o svět těch neznámějších staveb světa. Můžete se zde s jednotlivými exponáty dokonce i vyfotit.
·        Masarykovo náměstí:Historické centrum vás zaujme bustou prezidenta T.G. Masaryka nebo mariánským sloupem se sochou Panny Marie.
·        Zoo Ostrava:Určitě stojí za zavítání Ostravská Zoo, která je domovem okolo 400 zvířat a je rozlohou druhou největší zoo v České republice.
·        Planetárium Ostrava:Nechte se unést vesmírem a strávit odpoledne poslechem hudby pod hvězdnou oblohou.
·        Dinopark Ostrava
 část továrny
Pokud nevíte kam o prázdninách vyrazit, určitě zavítejte do města Ostravy. Je zde spoustu úžasných míst, která stojí za to J.