Máte-li zahradu, děti mají vyhráno

Všichni víme, že venku je to pro děti nejlepší. A pokud máte to štěstí, že žijete u domu se zahradou, tak toho patřičně využijte. Dopřejte svým ratolestem kopec zábavy, který si mohou užít kdykoli bude hezké počasí. Zahrada skýtá spoustu možností, jak děti zabavit a ještě je něčemu přiučit.
domek na stromě

Kontakt s přírodou

Největším pozitivem je, že se vaše ratolesti budou moci seznámit s novými, krásnými a přirozenými věcmi. Věřte, že i pár klacků, květiny a trochu bláta je zabaví na několik hodin. Poznají tam i nové materiály jako jsou kamínky, dřevo či tráva a rozšíří si tak své povědomí o světě. Těm nejmenším se budou líbit hlavně sedmikrásky, které mohou trhat, udělat si prstýnek a dokonce je i sníst.

Koutek pro princezny

Nepotřebujete spoustu místa na to, abyste postavily malý stolek s malými židličkami a připravili tak dceři a jejím kamarádkám příležitost udělat si čajový dýchánek. Nezapomeňte proto ani na drobné nádobí a kočárky pro panenky https://www.chytraliska.cz/kategorie/detske-hracky-na-ven-a-zahradu/detske-kocarky-pro-panenky/, které se zajisté také budou účastnit.

Stejně dobrou možností je i venkovní kuchyňka, kterou můžete buďto pořídit, anebo ji dát dohromady z pár prkének a natřít. Záleží na tom, jak náročného kritika máte doma. Vařit ale určitě nebudou jen holky, ale i kluci. Zaručeně si s nimi užijete mnoho polévek z trávy a tulipánů, které jste tak pracně pěstovali. Anebo kaši z písku a kamínků, která bude jistě stejně vynikající.
chlapec zalévá květiny

Pískoviště a houpačka

Obojí už vás zajisté napadlo. Jedná se o neodmyslitelnou klasiku a pokud na ní máte dost prostoru, tak proč ne. U pískoviště se můžete spolehnout na hotové produkty z plastu, anebo stačí sehnat čtyři hranoly, natřít je veselými barvami a věřte, že naplněné pískem budou sloužit stejně dobře.

U houpaček je výběr neskutečný a najdete v něm přesně to, co potřebujete. I zde máte na výběr z plastových a dřevěných variant. Konstrukci houpačky poté musíte posoudit podle věku dítěte a její velikost a ukotvení podle konkrétních možností, které máte.