Muž jako oběť?

Když se řekne domácí násilí, každý si představí jako týranou oběť ženu. Že by tomu mohlo být i naopak, to se zdá všem přitažené za vlasy. Chlap, aby se nechal svojí ženou či partnerkou utlačovat? Je to přece muž, silnější polovina lidstva. Nemusí bojovat za svoje práva jako celá staletí bojovala žena, je přece hlavou rodiny, považovaný za jejího živitele.
Jenže tohle už dávno neplatí, alespoň ne všude. V mnoha vztazích je dnes muž podřadný a bojuje za rovnoprávnost, i když to zní neuvěřitelně. Ženy jsou také silné a soběstačné, na muži v mnoha případech už zcela nezávislé. Mívají někdy i větší plat a také větší zodpovědnost za chod rodiny. To zvyšuje jejich sebevědomí, a tak se dokáží nejen ubránit, ale i vyvíjet na muže nátlak, využívat ho a ponižovat.
řešení problému
KDYŽ JE MUŽ TEN SLABÝ
Divoké a nezávislé chování nepřísluší jen mužům. I žena může střídat sexuální partnery a mít ostré lokty, přebírat aktivitu a určovat směr, jakým se bude vztah vyvíjet. Nenechá se zastrašit, prosadí si rozhodování o hlavních věcech v rodině jako jsou finance a stravování. Pro muže nastává bezvýchodná a zoufalá situace. Žena jej přinutí, aby vše dělal pro ni, dával jí všechny peníze a on nemá odvahu ji odmítnout. I muži totiž mohou být mírní a citliví a nechají se ponižovat. Je-li však obětí muž, jde především o násilí v psychické podobě. Bít a znásilňovat manžela je přece jen o dost složitější než v případě týrané ženy. A tak zelenou dostávají různé výčitky, manipulace, ponižování, pohrdání nebo rozbíjení věcí.
svalnaté ruce
SILNÉ ŽENSKÉ ZBRANĚ
Případy, kdy ženy mají navrch a muži musí o svoje práva bojovat, nejsou zase tak vzácné. Vyplývá to z toho, že ženy dokáží uplatnit ve velké míře svoje tajné ženské zbraně, kterými muže nenápadně přinutí, aby bylo po jejich. Muži v dobré míře vyhovět svým něžným protějškům ani nepostřehnou signály, které je pomalu, ale jistě dovedou do závislétýrané oběti.

Posted in Nezařazené