MUŽSKÉ ZÁLEŽITOSTI

Zatímco ženy nejčastěji tráví svůj volný čas nakupováním, péčí o své tělo nebo s dětmi, muži se od nich v tomto liší. Pravděpodobně se nenajde moc mužů, kteří by za své hobby považovali nákup kosmetiky nebo oblečení. Ženy mužské zájmy nechápou a žárlí na ně, na čas, který jim muži věnují. Jaké jsou tedy typicky mužské koníčky?


Sledování sportovních přenosů

Díky této zálibě existuje v mnohých domácnostech více televizí. Muži rádi a často sledují sportovní přenosy jakýchkoliv druhů sportu.

Rybaření

Další speciální typicky mužská záliba – rybaří jen minimum žen. Ženy rády komunikují, muži sedí u řeky, mlčí a relaxují – i hodiny.

Fotbal

Aktivně či pasivně, fotbal prostě vládne mužskému světu. Dokáží se o něm hodiny bavit, hodiny ho sledovat a ti zdatnější i hrát.

mladý muž při fotbale
Auta

Další masově rozšířený mužský koníček. Všichni ho mají, všichni ho řídí a pečují o něj jako o své dítě.

Počítače a konzole

Hraní PC a konzolových her ženy nikdy nepochopí – muži u nich tráví hodiny svého času.

Adrenalinová zábava

Na rozdíl od žen na sebe muži nejsou tolik opatrní – často rádi vyhledávají nebezpečné adrenalinové zábavy typu seskoků padákem, bungee jumpingem, automobilové závody apod.

Sběratelství čehokoliv

Muži jsou sběrači – to co ženám přijde jako bezcenný krám, muži ochraňují a shromažďují. Sbírají cokoliv:
–          pivní tácky
–          půllitry
–          pivní zátky
–          hudební nástroje
–          hodiny
–          kravaty
–          modely aut…….
 

Hospoda

Hodiny konverzace o čemkoliv (nejčastěji o fotbalu, práci nebo autech) u piva, jsou pro velkou většinu mužů ideálně stráveným volným večerem.
 točení piva

Sledování porna

Bezpochyby typicky mužská zábava, ke které se většina žen nikdy nepřizná.
 
Často bývají odlišné zájmy původcem sporů mezi partnery. Ve vztahu je podstatné naučit se vzájemné toleranci a respektu. Musíme pochopit jeho ,,odlišnosti“, dát mu více prostoru a nesnažit se měnit ho k obrazu svému.