Neváhejte vyzkoušet nové metody cvičení

Činky slouží pro cvičení již několik staletí. Prakticky se jedná o nějaké závaží, které má činit odpor svalům, jenž chceme posílit. Je to jednoduché a logické, avšak ne vždy se vyplatí mít u sebe činky, které mohou vážit i několik desítek kilogramů. V této oblasti je výhodnější využít vlastností některých materiálů, které dokážou být neuvěřitelně elastické. Mezi tyto materiály patří i speciálně upravená pryž, která dokáže vydržet skutečně velké zatížení, a to bez jakéhokoliv porušení. Díky tomuto vznikla guma na cvičení, kterou je možné zakoupit v mnoha provedeních.

řada činek

K čemu se guma na cvičení dá použít?

Protože jde o velmi praktický doplněk do každé posilovny i domácího fitness, můžete od tohoto náčiní očekávat opravdu bohaté možnosti využití:
Podpora při provádění náročných cviků, jako jsou například shyby
Přídavná zátěž pro trénink těžkých silových cviků v podobě dřepů či benchpressu
– Menší hodnoty odporu slouží skvěle pro rehabilitační účely

Kvalitní guma pro posilování je výsledkem chytrého nápadu, který spočíval v nahrazení velmi těžkých činek lehčím, ale neméně účinným doplňkem. To se hravě povedlo, a to díky mimořádně elastickému materiálu, díky kterému může posilování dostat zcela nový rozměr. Tím bude postupně se zvětšující odpor, který guma bude na vaše tělo vyvíjet. V případě činky je možné posílat s konstantním zatížením, ale při cvičení se speciální pryží se možnosti rázem mění.

muž, tetování, jedna činka

Pro kruhový, ale i silový či kondiční trénink

Díky velké variabilitě různých produktů je možné v současné době zainvestovat do mnoha různých provedení. K mání jsou jak nejslabší varianty, které produkují odpor jen v jednotkách kilogramů, tak i nejnáročnější varianty v podobě pryží, které jsou schopní vyvinout odpor více jak padesát kilogramů, což je již velmi velký odpor, se kterým se dá plnohodnotně posilovat.