Objevte kouzlo potápění


Užít si dovolenou můžete mnoha způsoby. Někdo dává přednost procházkám po pláži, jiný zase rád prozkoumává památky. Poměrně populární je i potápění v moři. Tuto službu si dopřává čím dál tím více českých turistů a díky tomu stoupá o potápěčské kurzy zájem i u nás doma. Proto, abyste mohli obdivovat korálové útesy nebo vraky starých galeon pěkně z blízka, potřebujete mít výcvik a ten lze prodělat i v České republice. Hlavním důvodem, proč si neužít kurzy přímo na dovolené, je samozřejmě cena, která hlavně v turistických lokalitách bývá hodně přestřelená. Ušetřené peníze pak můžete využít k něčemu jinému.
dva potápěči


Dostatečná obtížnost


Možná se vám může zdát, že na potápění v mořských hlubinách vás v českých podmínkách připravit nemohou, ale to nemůžete být daleko od pravdy. Už ve standardním potápěčském bazénu je možné nasimulovat vše potřebné pro to, abyste byli dokonale připraveni na běžné turistické potápění. Navíc mnoho poskytovatelů tohoto typů kurzů vlastní nebo má pronajato speciální potápěčské jámy, které jsou opravdu hodně hluboké a ve kterých si skutečně budete moci vyzkoušet, zdali jste ještě zelenáči, nebo už na to máte a můžete se bez obav vrhnout do hlubin moře.
dívka při šnorchlování


Vhodný dárek


Potápěčské kurzy můžete absolvovat sami, nebo je věnovat někomu blízkému. Je však potřeba zjistit, zdali se nebojí příliš velkých hloubek, jelikož v takovém případě by tento druh daru asi příliš neocenil. Stejně jako kurzy letectví nebo skákání z padáku, i v tomto případě se jedná o zážitkový dárek, ovšem zcela bezpečný. Není evidován jediný případ, kdy by na podobných kurzech někdo přišel o život. Vše je důkladně ohlídáno a bezpečnostní prvky jsou na každém kroku. Navíc kurzy probíhají pod pohledem velice zkušených instruktorů, kteří mají veškeré potřebné znalosti i schopnosti, aby dokázali případné potíže účinně, a hlavně rychle eliminovat. Není tak čeho se bát.