Oříšky pro vaše zdraví

Kdo z nás by si občas rád nezamlsal. Ale nemusí jít hned o různé nezdravé pochutiny. Mlsat můžete i zdravě, a přitom si i pochutnat. Do kategorie zdravého mlsání se mohou směle a bez výčitek zařadit třeba oříšky, kterých je v dnešní době dostupných spousta nejrůznějších druhů.

Třeba takové neloupané mandle patří mezi jedny z nejoblíbenějších druhů ořechů vůbec. A není se čemu divit. Mají příjemnou chuť, a navíc jsou také opravdu zdravé. Jsou zásobárnou nejrůznějších cenných látek, prospěšných pro naše zdraví.
kaše s mandlemi

Zdraví ukryté v mandlích

Tento druh ořechů je bohatým zdrojem dlouhé řady živin. Obsahují cenné antioxidanty, vitamín E, vápník, hořčík, draslík, zinek, selen, vitamíny skupiny B a spoustu dalších. Díky těmto cenným látkám mají spoustu pozitivních účinků na lidské zdraví. Mimo jiné například pomáhají při stresu, posilují imunitu, zlepšují činnost srdce, snižují hladinu cholesterolu v krvi. Dále také působí preventivně proti rakovině a kardiovaskulárním onemocněním. Pravidelnou konzumací podpoříte také růst vlasů, zpevnění kostí a zubní skloviny. Tento druh ořechů se zkrátka vyplatí zařadit pravidelně do jídelníčku. Je prokázáno, že pokud budete mandle konzumovat pravidelně, zajistíte si tím lepší duševní svěžest až do stáří.

A pokud je budete konzumovat se slupkou, pak spolu s dlouhou řadou zdraví prospěšných látek dodáte vašemu tělu také důležitou vlákninu.
neloupané mandle

Denně si tak můžete bez výčitek dopřát hrst těchto ořechů, a nejen si pochutnat, ale také dodat vašemu tělu spoustu zdraví prospěšných látek. Dopřejte si zdravé mlsání v podobě neloupaných natural mandlí.

Zařaďte chutné a pro lidské zdraví blahodárné mandle i vy pravidelně do vašeho jídelníčku a dodejte tak vašemu tělu spoustu cenných živin, vitamínů, minerálů a antioxidantů, které jsou pro lidské zdraví velmi důležité.