Peníze a podnikatelé

Všichni aspoň mlhavě víme, jak to v soukromém podnikání chodí. Ti, kde se do toho pustí, sice mohou očekávat, že jim to bude vynášet a že se díky tomu budou mít třeba i velice dobře, ale musí počítat i s tím, že se jim nemusí vůbec dařit. A že se také třeba ani nezastaví na nule a sklouznou se svými financemi do mínusu, protože byznys jak známo peníze nejen přináší, ale také vyžaduje.

římské mince

Vyhlídky soukromých podnikatelů tedy mohou být všelijaké. I dobré, i špatné. A samozřejmě se také mohou v průběhu doby měnit. A tak každý, kdo s podnikáním začíná nebo toto už nějakou dobu provozuje, musí vědět, co si počne, kdyby se snad někdy dostal do nezvladatelné finanční situace.

A co dělají soukromníci, jejichž ekonomická situace je neúnosná? Jak tito řeší svoji nedobrou finanční situaci? Pochopitelně i půjčkami, není-li jiné, lepší řešení. Oslovují nejrůznější finanční ústavy a očekávají, že dostanou potřebnou půjčku. A pak třeba doufají, že dostanou půjčku. Pak se někdy snad i modlí, aby jim někdo aspoň nějakou trochu akceptovatelnou půjčku dal. A nakonec třeba i rezignují, pokud se jim zdá jejich opakované žádání následované odmítnutími bezperspektivní. Protože je skutečností, že podnikatelé ve složité ekonomické situaci zrovna vyhledávanými zájemci o půjčky nejsou.

tři pesos

Ale to, že se zdánlivě nikomu nechce půjčovat podnikatelům v nesnázích, ještě neznamená, že jsou tito ztracení. Je tu přece i hypotéka bez registru od nebankovní společnosti, a když chce někdo získat k podpoře svého podnikání právě tuto, nemusí mít ani sebemenší problém. Tady totiž stačí se stejně jako u jakékoliv jiné hypotéky zaručit zastavením vhodné nemovitosti a podnikatel může rázem potřebné peníze mít. Protože tady je to možné. Hlavně právě díky oné zástavě. Kterou může nabídnout leckdo z podnikatelů, i těch nejchudších. A pak už není chudý.