Rozkutálené peníze a děravé kapsy

Pokud si chceme splnit svůj sen, je třeba alespoň nějakých financí. Nechcete čekat, až se investice zhodnotí někdy za pět let. Ať už je to cestování, finanční pomoc pro podnikání nebo se zkrátka stala nějaká menší nehoda nebo se vyskytnul problém, který je holt třeba finančně řešit. Může se jednat o bezvýznamné věci, ale pokud se takových bezvýznamných věcí naskládá dostatek, může to být pořádný problém.
papírové Dolary 

1)Bankovní půjčky

Nejjistější a v konečném důsledku také nejdražší možnost. U banky máte jistotu, že vás nebude vydírat vysokými úroky ani nebude požadovat nemožné, máte u ní spoustu možností, jak s půjčkou hýbat, ale na konci zaplatíte určitě více. Je to jakási „další úroková“ sazba za to, že si zkrátka půjčujete od banky. Zde se ale nemusíte starat o nějaké výpisy z účtů nebo platební historie, banka má již všechny potřebné podklady u sebe a nemusíte tedy ani dlouho nic vyřizovat.
podpis smlouvy 

2)Nebankovní sektor

Existuje spousta platforem, webů a finančních společností, kde si může jeden půjčit nějaké ty peníze. Mohou to být například i peer to peer služby, člověk člověku, které jsou dnes tak populární. Je však nutné si u takových dávat pozor zejména na úrok, pozorně si číst podmínky smlouvy a možná se i před půjčkou poradit, jestli je to skutečně správný krok.
klíče v ruce 

3)Zástavy a rodina

Tady záleží na okolnostech, pokud máte v rodině všechny vztahy v pořádku, je lepší si nejdříve půjčit od ní – máte to bez úroku a ještě k tomu víte, komu to splácíte a že s vámi má nejlepší úmysly. Pokud jsou vztahy napjaté, můžete se obrátit také na další možnosti, jako jsou právě výše zmíněné zástavy, kdy zastavíte předmět velké hodnoty a za něj je vám poskytnuta nějaká částka. Pokud půjčku nebudete splácet, nenastává žádná jiná sankce než ta, že vám danou věc prodají, zpeněží a věřitel se zhojí. Vy tak můžete být klidní, protože na nic víc už vám při zástavní půjčce nesáhnou.