Semeniště podvodníků

Nakupovat na internetu je pohodlné, rychlé a nemusíte se bát nákazy chřipkou v obchodních centrech. Často je to také levnější než v kamenných obchodech, zvláště, nemusíte-li platit poštovné. A můžete si koupit skoro vše. Nějaké háčky se ovšem najdou.

mcbook

 Občas může váznout doručení. Zaplatíte předem, ideálně kartou, je to fofr a doufáte, že máte zboží do tří dnů doma. A pak čekáte a čekáte a nic se neděje. A tak voláte a píšete a máte problém, někoho odpovědného sehnat. Když už někoho seženete, tak posloucháte výmluvy, jak dodavatel nedodal a ať neztrácíte trpělivost a čekáte dál. Pokud vám již ta trpělivost dojde a chcete peníze zpět, zase vás čeká kolotoč mailů a telefonů. A budete mít štěstí, pokud se vám vrátí na účet.

Přijde vadné zboží, případně zcela jiná kvalita než jste čekali nebo se v brzké době porouchá, či nastane jiný důvod k reklamaci. A teď to na vaše náklady posílat zpět a čekat, zda reklamaci uznají a dohadovat se s obchodem, případně do toho zatahovat právníky nebo Černé ovce.

Holt jsou určitá rizika, která jsou s nákupy přes internet spojená a nejen s nákupy. Kdo již někdy využíval seznamku k nalezení vhodného partnera, asi se taky nestačil divit. Z krásné štíhlé a blond třicítky se vyklubala boubelatá čtyřicátnice a z fešného kulturisty pupkatý plešatec. Lidé si rádi na internetu mění identity a hrají si na někoho jiného, kým ve skutečnosti nemohou být. 

hacker

U seznamek si těžko něco prověříte, tam musíte opravdu počkat až na to osobní setkání. Ale u obchodů se nejdříve podívejte na recenze a doporučení než začnete nakupovat. Ušetří vám to možná hodně starostí a času a nervů. Budete-li dodržovat určitá pravidla, stane se užívání internetu méně rizikové a nebudete se muset bát, že přijdete o své těžce vydělané peníze riskantním nákupem.
Protože nakupovat přes internet je opravdu fajn.