Snažíte se své dítě napomínat nebo i pochopit?

My dospělí, už vidíme věci takové, jaké jsou. Naše emoce už umíme ovládat, kontrolujeme jejich intenzitu a k problémům se stavíme po dlouhém přemýšlení rozumně a adekvátně. Když jste rodič a máte doma malé dítě nebo více dětí, určitě rozumíte situaci, že se ne jednou doma vytočíte natolik, že si říkáte: „To už opravdu není možné“.A ono skutečně, není! Ale jen to, že nechápete své děti natolik, abyste mohli vyhovět jejich potřebám a řešit s nimi (pro ně ) vážné situace.
rodinná fotografie

Dívejte se na svět dětským pohledem

Emoce dítěte jsou nestabilní z toho důvodu, že si s nimi ještě neumí poradit natolik, aby je mohlo potlačit. Každý případ, kdy nastane z jeho strany odůvodněná a z té vaší nesmyslná vlna neštěstí, by vás měl přinutit k tomu, abyste hledali příčinu vzniku jeho trápení.
Naučte se dívat na věc, která vaše dítě dožene do stavu nepříčetnosti z jeho pohledu a jako dospělá osoba se mu snažte v klidu a rozumně vysvětlit, že se dá jeho záležitost vyřešit.Pomozte mu opět postavit jeho zničený svět na nohy a ubezpečte ho v tom, že se nic neděje, a že mu pomůžete.
pohled holčičky

Omezte napomínání a křik

Vaše emoce sice kontrolovat už umíte, ale přes to se vám nedaří je udržet na uzdě v případě, že dítě dělá něco jinak, než jste zvyklí. To, že vám nepřipadá normální, jak se chová je chybou ve vaší hlavě, která vám dává signál k tomu, že to není běžné. Už jste zapomněli na to, jaké to je být dítětem? Vraťte se ve svých vzpomínkách zpátky a zopakujte si to. Vaše dítě to skutečně potřebuje!
Věčné napomínání a křik v každé situaci mu skutečně nepomůže v tom, aby bylo pochopené. Dítě všeobecně každé zvýšení hlasu, plácnutí po zadku nebo ustavičné vykřikování toho, že dělá vše špatně a nesprávně nesnáší vůbec dobře.
Buďte proto v pozoru, když se ocitnete ve stavu dospělého nepochopení vůči vašemu dítěti, které tak dává přiměřeně najevo, že se mu něco nelíbí. Vy jste rodič a vy máte situaci uklidnit, ne ji vyhrotit tak, aby si to odneslo vaše dítě.