Tu nejlepší porci zdraví si můžete vypěstovat za oknem

Chtěli byste si zpestřit svůj jídelníček tak, aby obsahoval mnohem více vitamínů, minerálů a dalších zdraví prospěšných látek? Nemusíte kvůli tomu nechat celou výplatu v lékárně! Celou hromadu různých výživových doplňků strčí do kapsy miska čerstvých výhonků, které obsahují přesně to, co vaše tělo potřebuje k posílení celkového zdraví včetně imunity.
klíčky a zdravé jídlo
A nejlepší na tom všem je, že takovou zdravou úrodu můžete pěstovat a sklízet přímo vy sami u sebe doma. Stačí vám k tomu kousek místa na parapetu anebo na stole. Nádoba na klíčení je velice skladná a hodí se do každého interiéru, ať už si zvolíte speciální sklenici na klíčení anebo sadu stohovatelných misek na klíčení. Pokud však chcete ušetřit, vystačíte si i s obyčejnou zavařovací sklenicí – vyrobit z ní sklenici na klíčení je snadné. Možná nebude tak designově vychytaná a praktická, ale poslouží vám stejně dobře jako dražší výrobky.
klíčení rostlin

Dále si zvolte semínka na klíčení, na jejichž výhonky máte chuť. Je jich na trhu celá dlouhá řada od domácích druhů až po ty exotické. Pro začátek možná vyzkoušíte osvědčenou řeřichu, fazole či zelí. Zajímavé chutě vám nabídne vojtěška, hořčice či ředkvička. K sehnání jsou dokonce i předem namíchané směsi, které vám slibují pikantní zážitky anebo vás na chvíli přenesou prostřednictvím chuťového zážitku až do Asie. Je tedy z čeho vybírat a jistě si vyberete i vy. Navíc ve speciálních stohovatelných miskách ke klíčení můžete pěstovat hned několik druhů najednou. Standardní výbava sady zahrnuje tři misky, ovšem další kusy můžete dle libosti dokoupit zvlášť.
klíčící cizrna

A vlastně jediný prostředek, který potřebujete k tomu, aby se celý proces rozběhnul, je voda, kterou následně doplníte světlem a teplem. Vypěstovat si velkou úrodu zdravých a křupavých klíčků je evidentně snadné, rychlé a levné. A takovou vitamínovou bombu vám v žádné lékárně tak levně nedají.