V letních tropech příjemné zchlazení


Uvažujete o použití tepelného čerpadla, abyste ušetřili např. produkty s nejnižší emisní třídou? Nebo se v létě chcete zchladit a poohlížíte se po zajímavé klimatizaci, která kritické horké dny pomůže lépe snášet? Pokud je Vaše odpověď 2x ano, článek je přesně pro Vaše oči i ostatní smysly. Věřím, že si z této široké nabídky čerpadel vybere každý.

Tepelné čerpadlo

Tepelná čerpadla

Tepelné čerpadlo Plzeň je určitý druh zařízení, které čerpá teplo z jednoho konkrétního místa na jiné (běžně z chladnějšího místa na teplejší). Tepelná čerpadla jsou důležitá, protože je můžeme najít nejen v ledničkách a mrazících zařízeních, ale i u klimatizace nebo u některých druhů vytápění domu nebo bytu.

Princip čerpadla

Tepelné čerpadlo funguje nejčastěji na bázi kompresovového tepelného čerpadla, které pracuje podle Carnotova cyklu (chladící plynné médium se kompresí stlačí a vpustí do kondenzátoru. Zkondenzované chladivo musí projít tryskou do výparníku, ve kterém se skupenské teplo odpaří a tento proces se opakuje).

Vliv počasí

Tepelná čerpadla jsou náchylná na počasí – některá se hodí do mrazů (-15°C až -28°C) jiná naopak na vyšší teploty nad 45°C. Tepelné čerpadlo se právě kvůli vyšším teplotám nedává na jižní stranu domu, protože by hrozilo vystavení čerpadla celodennímu slunečnímu záření.

Tepelné čerpadlo

Nejčastěji používaná tepelná čerpadla:

  • země/voda,
  • vzduch/voda,
  • voda/voda,
  • vzduch/vzduch.

Zdroje energie jsou podle použití tepelných čerpadel:

  1. země (energie v horninách),
  2. vzduch (použití u systémů voda/vzduch a vzduch/vzduch),
  3. voda (energie z vrtu podzemní vody.

Pokud uvažujete o použití čerpadel ve Vaší domácnosti, je zapotřebí si nejprve uvědomit, jaké čerpadlo je pro danou domácnost/byt vhodné, případně pokud si nejste jistí, je lepší se poradit s odborníky, kteří vždy nejlépe ví, co lze kde použít. Mezi odborníky na slovo vzatí patří firma Sunus Plzeň.